Text

Kontaktpersoner hos kommuner

Om du har frågor till kommuner och de skolhuvudmän som är anslutna till det arbetsintegrerade grundlärarprogrammet, inriktning förskoleklass och årskurs 1-3 kan du ta del av kontaktuppgifter här.

Eskilstuna

Ewa Kälvehed, förstelärare/pedagogisk utvecklare

016 -710 25 24

eva.kalvehed@eskilstuna.se


Flen

Henrik Ljungqvist, verksamhetschef skola och måltidsservice

0157-43 02 29

henrik.ljungqvist@edu.flen.se


Katrineholm

Kristina Johansson

070-508 88 85

kristina.johansson5@katrineholm.se


Köping

Pär Ellmin, verksamhetschef grundskola

0221- 254 17

par.ellmin@koping.se


Norberg

Ingrid Nord, skolchef

0223-291 70

ingrid.nord@norberg.se


Sala

Anna Wiklund, skolchef

0224-74 80 01

anna.wiklund@sala.se


Strängnäs

Sara Svensson, utbildningssamordnare

0152 – 293 24

sara.svensson@strangnas.se


Trosa

Mats Larsson, skolchef

0156-520 53

mats.larsson@trosa.se


Vingåker

Agneta Arvidsson, skolchef

0151-192 29

agneta.arvidsson@vingaker.se


Västerås

Carina Anderberg Löfgren, HR-konsult

021-39 11 50

carina.anderberg.lofgren@vasteras.se

Västerås stads information om arbetsintegrerad utbildning Länk till annan webbplats.



Program

Grundlärarprogrammet förskoleklass och grundskola 1-3 - arbetsintegrerat

  • Högskolepoäng 240 HP
  • Omfattning 4 år (heltid)
  • Nivå Grundnivå
  • Plats Eskilstuna